DiLO – przepustka do szybkiego leczenia


Karta Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO) jest elementem pakietu onkologicznego, wprowadzonego w polskiej ochronie zdrowia w 2015 roku. Dzięki umowie z NFZ nasi pacjenci również ją otrzymują. To dla nich przepustka do przyspieszonej diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Co daje karta DiLO?


Karta DiLO umożliwia szybką diagnostykę i terapię onkologiczną pacjentów, u których podejrzewa się lub stwierdzono nowotwór złośliwy.

Gdzie możesz wyrobić kartę DiLO?

Pierwszym krokiem jest zgłoszenie się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ). To właśnie on, w sytuacji podejrzenia wystąpienia nowotworu złośliwego, może wystawić kartę DiLO. Karta stanowi skierowanie do poradni specjalistycznej (AOS).
Od 2017 roku lekarz POZ ma możliwość wystawienia karty z rozpoznaniem nowotworu na diagnostyke pogłebioną w poradni specjalistycznej. To samo dotyczy lekarza specjalisty – może On wystawić DILO na diagnostykę wstępną z AOS.

Poradnia Onkologiczna działająca przy szpitalu EuroMediCare przyjmuje pacjentów w ramach NFZ, dlatego posiadając kartę DiLO będziesz traktowany priorytetowo.

 

Poradnie mieszczą się w EuroMediCare Szpitalu Specjalistycznym, Wrocław, ul. Pilczycka 144-148.


Zakres operacji onkologicznych w EuroMediCare Szpitalu Specjalistycznym


Nazwa schorzenia Lekarz wykonujący operacje
– nowotwory złośliwe piersi
– czerniak
– nowotwory złośliwe tkanek miękkich
– tarczyce
Dr n.med. Wojciechowski
Lek. med. Wiesław Tupikowski
Dr n.med. Tomasz Sędziak
Dr n.med. Tomasz Sędziak
– tarczyce
Dr n.med. Waldemar Balcerzak
Dr hab. med. Paweł Domosławski
Dr n.med. Beata Wojtczak
Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Kaliszewski
dr n. med. Zdzisław Forkasiewicz
info icona

KOORDYNATOR
Monika Drężewska – Koordynator Pakietu Onkologicznego +48 661 300 291

Poznaj lekarzy wykonujących zabiegi i operacje

leszek wojciechowski
dr n. med. Leszek Wojciechowski

Chirurgia onkologiczna

Czytaj więcej
awatar onkologia
Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
dr hab. n. med. Waldemar Balcerzak

Chirurgia ogólna

Czytaj więcej
krzysztof paśko
Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
Tomasz Sedziak
info icona

Ślinianka przyuszna
Wykonujemy zabiegi usunięcia ślinianki przyusznej w ramach pakietu onkologicznego. Zabieg wykonuje dr Kamil Nelke i dr Klaudiusz Łuczak.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące karty DiLO

Karta Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO) to element pakietu onkologicznego. Dzięki niej pacjent z podejrzeniem nowotworu wchodzi na ścieżkę szybkiej diagnostyki i leczenia raka. Karta pełni rolę skierowania i dokumentuje cały proces.

Lekarze umieszczają na niej wszystkie informacje o przebiegu procesu diagnostycznego i leczenia. Pacjent ma zawsze przy sobie najważniejsze dane, zebrane w jednym dokumencie.

Kartę DiLO może wydać lekarz rodzinny, lekarz w poradni specjalistycznej lub w szpitalu.

W przypadku zniszczenia lub zgubienia karty DiLO pacjent nie musi wyrabiać jej od nowa. Wystarczy, że uda się do ostatniego lekarza, którego odwiedził w sprawie leczenia onkologicznego, a ten wyda pacjentowi jej duplikat.

Tak. Karta DiLO jest unikatowym skierowaniem i historią jednego nowotworu złośliwego. Jeśli zachodzi podejrzenie, że pacjent choruje na inne nowotwory złośliwe, dostanie odpowiednią liczbę kart DiLO przypisanych każdemu z nich z osobna.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące szpitala

Na stronie https://www.emc-sa.pl/dla-pacjentow/co-zabrac-do-szpitala znajdują się praktyczne wskazówki odnośnie tego, co należy zabrać ze sobą do szpitala. Pacjenci z podejrzeniem choroby nowotworowej nie muszą mieć skierowania – lekarz dostarcza je odpowiednio wcześniej do recepcji.

Informacja o stanie zdrowia pacjenta jest udzielana pacjentowi lub osobom, które zostaną przez niego upoważnione. Przy przyjęciu do szpitala pacjent wypełnia stosowne oświadczenie.

W związku z pandemią COVID-19 możliwość odwiedzin dynamicznie ulega zmianie. Najlepiej w tej sprawie upewnić się telefonicznie na naszej infolinii (+48 71 71 17 400) lub mailowo (info@euromedicare.pl), pytając o konkretną datę.

Po wyjściu ze szpitala pacjent powinien unikać stresu oraz wysiłku fizycznego. Wszelkie inne niezbędne informacje udzielane są przez lekarza przy wypisie.

ikna kontakt telefoniczny
usługi nfz
ikona kontakt telefoniczny
usługi prywatne