Centrum Chirurgii Tarczycy

Precyzja, która służy zdrowiu


Choroby tarczycy i przytarczyc należą do najczęstszych schorzeń endokrynologicznych. Wczesne rozpoznanie i właściwe leczenie ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Jeśli wyczuwasz guz na szyi, zdiagnozowano u Ciebie raka tarczycy, masz chrypkę lub problemy z połykaniem, skonsultuj się z lekarzem specjalistą.

Centrum Chirurgii Tarczycy specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu schorzeń tarczycy i przytarczyc, łącząc wiedzę doświadczonych specjalistów z nowoczesną technologią. Zastosowanie neuromonitoringu nerwów krtaniowych oraz specjalistycznej aparatury do identyfikacji przytarczyc zwiększa bezpieczeństwo operacji i minimalizuje ryzyko powikłań.

Nasz interdyscyplinarny zespół ekspertów z zakresu chirurgii ogólnej, onkologicznej, endokrynologii, laryngologii oraz anestezjologii zapewnia kompleksową opiekę na każdym etapie leczenia.

Choroby, które leczymy
  • Wole
  • Guzki tarczycy
  • Choroba Hashimoto
  • Choroba Graves-Basedowa
  • Rak tarczycy
  • Pierwotna nadczynność przytarczyc (PNP)
  • Wtórna nadczynność przytarczyc (WNP)
Zabiegi i badania, które wykonujemy
  • Całkowite wycięcie tarczycy (Tyreoidektomia)
  • Wycięcie płata tarczycy (Lobektomia)
  • Wycięcie węzłów chłonnych (Neck dissection)
  • Operacje wtórne tarczycy (Restrumektomia)
  • Wycięcie przytarczyc (Paratyroidektomia)
  • Operacje wtórne przytarczyc
  • Biopsja aspiracyjna cienkoigłowa tarczycy
  • USG tarczycy i przytarczyc

Dlaczego warto nas wybrać?
dr hab. n. med. Beata Wojtczak, prof. UMW

Liderem i założycielem Centrum Chirurgii Tarczycy jest dr hab. n. med. Beata Wojtczak, prof. UMW, uznany ekspert i autorytet w dziedzinie chirurgii endokrynologicznej w Polsce i na świecie.

Dr hab. n. med. Beata Wojtczak, prof. UMW jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Posiadane specjalizacje z zakresu chirurgii ogólnej i endokrynologii dają jej możliwość kompleksowego leczenia pacjentów ze schorzeniami tarczycy
i przytarczyc. Jej 25-letnie doświadczenie zawodowe wraz
z wykonywaniem ponad 400 operacji tarczycy i przytarczyc rocznie czyni ją ekspertem w tej dziedzinie.

Jest prekursorem zastosowania techniki neuromonitoringu w chirurgii tarczycy i przytarczyc w Polsce. Jej wkład w rozwój i propagowanie tej metody został zauważony i doceniony przez środowisko medyczne, w 2018 roku została laureatką prestiżowej nagrody „Złoty Skalpel”.

Odbyła liczne staże zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in. w Martin-Luther University of Halle-Wittenberg, Harvard Medical School
w Bostonie, Churchill Cancer Center i Nuffield Manor Hospital
w Oxfordzie.

Beata Wojtczak-min
Diagnostyka i Leczenie Onkologiczne z Kartą DiLO

W naszej placówce oferujemy kompleksowe usługi chirurgii tarczycy w ramach karty Diagnostyki i Leczenia Onkologicznego (DiLO). Karta ta umożliwia pacjentom z podejrzeniem nowotworu złośliwego szybki dostęp do diagnostyki i leczenia, bez konieczności długiego oczekiwania w kolejkach.

Co to jest karta DiLO?

Karta DiLO to specjalny dokument, który uprawnia do skorzystania z szybkiej ścieżki terapii onkologicznej. Może być wystawiona przez lekarza POZ lub specjalistę w przypadku podejrzenia nowotworu złośliwego. Dzięki niej pacjenci mogą korzystać z priorytetowej diagnostyki i leczenia, w tym z usług w naszym Centrum Chirurgii Tarczycy.

F50A1604_(2)-min
Możliwe ścieżki leczenia:

Narodowy Fundusz Zdrowa
Karta DiLO
Usługa komercyjna
Neuromonitoring nerwów krtaniowych

Śródoperacyjny neuromonitoring podczas operacji tarczycy to wystandaryzowana i bezpieczna technika, dająca możliwość precyzyjnej identyfikacji oraz monitorowania funkcji nerwów krtaniowych, które odpowiadają za prawidłową ruchomość fałdów głosowych.

Zastosowanie tej techniki minimalizuje ryzyko porażeń fałdów głosowych, co umożliwia zachowanie prawidłowej jakości głosu. Ma to szczególnie znaczenie dla pacjentów, których głos jest podstawowym narzędziem pracy. Śródoperacyjny neuromonitoring zwiększa bezpieczeństwo wszystkich operacji tarczycy i przytarczyc, a w szczególności tych o podwyższonym ryzyku powikłań: wola nawrotowego, choroby Graves-Basedowa czy raka tarczycy. Zastosowanie i prawidłowe wykorzystanie neuromonitoringu całkowicie chroni pacjenta przed obustronnym porażeniem fałdów głosowych.

tarczyca wrocław
System identyfikacji przytarczyc

Nowoczesna technika obrazowania przytarczyc oparta na zastosowaniu sondy laserowej w podczerwieni umożliwia precyzyjne zlokalizowanie przytarczyc, co ma istotne znaczenie zarówno w operacjach tarczycy, jak i przytarczyc. W operacjach tarczycy eliminuje ryzyko pooperacyjnej niedoczynności przytarczyc i zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej. Natomiast w operacjach przytarczyc umożliwia precyzyjną lokalizację gruczolaka przytarczycy, co może zwiększać skuteczność operacji.

System identyfikacji przytarczyc jest stosowany w Centrum Chirurgii Tarczycy za dodatkową opłatą (usługa komercyjna).

System identyfikacji przytarczyc
Poznaj naszych lekarzy

beata wojtczak
dr hab. n. med. Beata Wojtczak prof. UMW

Chirurgia ogólna, Endokrynologia

Czytaj więcej
leszek wojciechowski
dr n. med. Leszek Wojciechowski

Chirurgia onkologiczna

Czytaj więcej
prof. dr hab. n.med. Krzysztof Kaliszewski

Chirurgia ogólna, Chirurgia onkologiczna

Czytaj więcej
paweł domosławski
Tomasz Sedziak
Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
dr hab. n. med. Waldemar Balcerzak

Chirurgia ogólna

Czytaj więcej
awatar onkologia
Lekarz specjalizacji Chirurgia ogólna
dr n. med.  Krzysztof Sutkowski

Chirurgia ogólna, Chirurgia onkologiczna

Czytaj więcej
Ścieżka leczenia – zdrowie w kilku krokach

Centrum Chirurgii Tarczycy zapewnia opiekę interdyscyplinarnego zespołu na każdym etapie leczenia oraz opiekę doświadczonej kadry pielęgniarskiej w komfortowych warunkach szpitala EuroMediCare.

1. Kwalifikacja do leczenia operacyjnego
Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad dotyczący choroby tarczycy lub przytarczyc. Przeanalizuje dostępną dokumentację medyczną: USG tarczycy, biopsję aspiracyjną cienkoigłową, badania hormonalne i na tej podstawie ustali, czy są wskazania do leczenia operacyjnego. Omówi z Tobą zakres i rodzaj operacji oraz przedstawi szczegółowy plan leczenia. W razie brakujących badań lub konsultacji zorganizujemy niezbędną diagnostykę.
2. Przygotowanie do operacji
W dniu przyjęcia ocenimy stan Twojego zdrowia, zlecone zostaną aktualne badania laboratoryjne i obrazowe. Odbędzie się konsultacja anestezjologiczna w celu omówienia znieczulenia podczas operacji. Chirurg omówi zakres i rodzaj operacji oraz odpowie na Twoje pytania. Poinformuje również o planowanym czasie pobytu w szpitalu.
3. Operacja
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym, do wszystkich operacji stosujemy neuromonitoring nerwów krtaniowych. Po operacji pacjent przebywa na sali pooperacyjnej pod stałą opieką personelu medycznego.
4. Po zabiegu
W pierwszej dobie po operacji monitorujemy stan pacjenta, oceniamy jakość głosu oraz oznaczamy poziom wapnia, fosforu i parathormonu. Jeżeli stan pacjenta jest dobry i wszystkie wyniki są prawidłowe, usuwamy dren i szew. Wypis planowany jest zwykle w pierwszej dobie pooperacyjnej.
5. Opieka pooperacyjna
Wycięcie gruczołu tarczowego wymaga stosowania hormonów tarczycy do końca życia. Ustalimy odpowiednią dawkę leku i receptę otrzymasz przy wypisie. Pierwsza kontrola endokrynologiczna odbywa się po 4-6 tygodni od operacji i ma na celu monitorowanie optymalnej dawki hormonów tarczycy. Do 14 dni od operacji otrzymasz wynik badania histopatologicznego.
Wszystkim pacjentom po operacji zalecamy przeprowadzenie badania laryngologicznego.

Poradnia Chirurgii Tarczycy i Przytarczyc

  • W ramach Centrum Chirurgii Tarczycy działa specjalistyczna poradnia zapewniająca kompleksową diagnostykę i leczenie schorzeń tarczycy i przytarczyc. Pacjenci mają możliwość skorzystania z pełnego zakresu konsultacji niezbędnych do kwalifikacji do leczenia operacyjnego oraz z opieki pooperacyjnej.
Dostępne świadczenia:
  • Konsultacja chirurgiczna i endokrynologiczna
  • Badanie USG tarczycy i przytarczyc
  • Biopsja cienkoigłowa tarczycy
  • Kwalifikacja do leczenia operacyjnego
info icona

KONTAKT: Świadczenia w ramach NFZ / pakiet onkologiczny DiLO:
Monika Drężewska
tel. 661 300 291
monika.drezewska@pentahospitals.pl

info icona

KONTAKT: Świadczenia komercyjne
Elżbieta Marzec
tel. 882 365 077
elzbieta.marzec@pentahospitals.pl


Wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

    Dodaj załącznik


    Chcesz wiedzieć, co nowego słychać w naszych placówkach?
    Śledź nasze aktualności.

    Czego nie wiesz o operacjach endometriozy


    Sprawdź, jak na pytania pacjentek, odpowiadali nasi eksperci dr Mikołaj Karmowski , dr Piotr Rubisz i dr Łukasz Kotarski podczas naszej ostatniej transmisji live.

    Zobacz więcej

    Czas na profilaktykę i diagnostykę raka prostaty


    Zobacz więcej

    ikna kontakt telefoniczny
    usługi nfz
    ikona kontakt telefoniczny
    usługi prywatne