Ból jąder to dolegliwość, która może być poważnym problemem zdrowotnym dla mężczyzn. Często jednak jest bagatelizowany i nie jest zgłaszany do lekarza
Historia Pani Moniki, która od lat zmagała się z endometriozą – zapraszamy do zapoznania się fragmentu wywiadu z pacjentką dr Karmowskiego.
Czytaj więcejBól jąder to dolegliwość, która może być poważnym problemem zdrowotnym dla mężczyzn. Często jednak jest bagatelizowany i nie jest zgłaszany do lekarza
Czytaj więcejOdpowiednie odżywianie się to bardzo szeroki temat. Dieta musi być nie tylko zdrowa, ale przede wszystkim dopasowana do indywidualnych potrzeb organizmu.
Czytaj więcejZapraszamy pacjentów przychodni do wypełnienia naszej krótkiej ankiety online! Twój głos jest dla nas niezwykle ważny, żeby poprawiać się dla Ciebie.
Czytaj więcejNaderwanie ścięgna to bolesna kontuzja, która choć zwykle nie wymaga interwencji chirurgicznej, to jednak trzeba ją wyleczyć, ponieważ zwiększa podatność tkanek na wystąpienie podobnych urazów w przyszłości. Sprawdź, jakie są objawy naderwania ścięgna, jakie czynniki mogą przyczyniać się do powstania urazu oraz jak wygląda proces leczenia i rehabilitacja po kontuzji.
Czytaj więcejKoślawość kolan jest rodzajem deformacji, zlokalizowanej w tej okolicy kończyn dolnych. Dotyka najczęściej dzieci, jednak zdarza się również u młodzieży oraz dorosłych. W początkowych latach życia dziecka można uznać ją za fizjologiczną, jednak potem należy leczyć koślawe kolana – przyczyny oraz objawy. Sprawdź, jak wygląda koślawość kolan, dlaczego do niej dochodzi i czy można jej zapobiegać.
Czytaj więcejZdrowie jelit jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania i dobrej kondycji całego organizmu. Żeby odpowiednio o nie zadbać, warto raz na kilka lat wykonać diagnostykę w kierunku raka jelita grubego oraz innych schorzeń. Badaniem pozwalającym kompleksowo ocenić stan tego narządu jest kolonoskopia, wokół której narosło wiele mitów – czas je rozwiać. Sprawdź, komu zaleca się badanie endoskopowe dolnego odcinka przewodu pokarmowego, jak się do niego przygotować i jak wygląda jego przebieg krok po kroku.
Czytaj więcejWiosna dla seniora to okres, który powinniśmy spędzać w gronie najbliższych. Natomiast zachęcamy do korzystania z życia, a żeby ułatwić ten proces przygotowaliśmy listę aktywności. Zapraszamy do czytania!
Czytaj więcejZapraszamy do wypełnienia naszej krótkiej ankiety online! Twój głos jest dla nas niezwykle ważny, żeby poprawiać się dla Ciebie.
Czytaj więcejKiedy dziecko zaczyna chodzić, ma nieukształtowane łuki stopy. Właśnie dlatego stopa malucha dotyka podłoża całą swoją powierzchnią – to tzw. płaskostopie fizjologiczne, które mija wraz z wiekiem. Zdarza się jednak, że zniekształcenie stopy pozostaje, powodując problemy z utrzymaniem właściwej postawy ciała.
Czytaj więcejKrioablacja to jedna z najskuteczniejszych metod, stosowanych w leczeniu migotania przedsionków. Celem procedury jest przywrócenie skoordynowanej pracy przedsionków oraz komór serca.
Czytaj więcejChcesz zrzucić zbędne kilogramy, ale brakuje Ci motywacji i silnej woli? Zapomnij o błyskawicznych dietach cud, polecanych przez influencerów preparatach odchudzających, czy reklamowanych gadżetach.
Czytaj więcejNie od dziś wiadomo, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Z okazji 30. urodzin podaruj sobie wyjątkowy prezent – kompleksowe badania krwi. Warto zrobić je po trzydziestce, by dokładnie sprawdzić działanie całego organizmu. To umożliwia wczesne wykrycie ewentualnych zaburzeń stanu zdrowia i podjęcie odpowiednich kroków, by nie dopuścić do rozwoju wielu chorób. Sprawdź, jakie badania profilaktyczne powinien wykonać każdy, kto kończy 30 lat.
Czytaj więcejZmiany w obrębie widocznej części oka mogą być sygnałem zaburzeń w działaniu narządu wzroku lub innego ważnego organu.
Czytaj więcejNaderwanie ścięgna to bolesna kontuzja, która, choć zwykle nie wymaga interwencji chirurgicznej, to jednak trzeba ją wyleczyć, ponieważ zwiększa podatność tkanek na wystąpienie podobnych urazów w przyszłości.
Czytaj więcejGuzki tarczycy to bardzo powszechne schorzenie, które dotyka wiele osób. Są one zazwyczaj łagodne, jednak w niektórych przypadkach mogą być złośliwe i wymagać leczenia.
Czytaj więcejNowotwór wątroby, rak wątroby to choroba, która zwykle rozwija się u osób w podeszłym wieku, ale w ostatnich latach obserwuje się wzrost zachorowalności wśród osób młodszych.
Czytaj więcejAblacja echolaserem to nowoczesna metoda usuwania guzów narządów wewnętrznych, głównie tarczycy oraz prostaty.
Czytaj więcejSzanowni Pacjenci, informujemy, że w Wielkanoc 2023 nastąpi zmiana godzina otwarcia naszych przychodni. Za utrudnienia przepraszamy.
Czytaj więcejDrodzy Pacjenci, serdecznie przepraszamy za niedogodności i utrudniania związane z pracami remontowymi, które odbywają się na 2 piętrze Szpitala. Prosimy Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość w czasie trwania remontu. Dyrekcja Szpitala
Czytaj więcejRak tarczycy to nie zawsze wyrok. Dlatego przybliżamy czym jest rak tarczycy, jakie są objawy i leczenie oraz kiedy udać się do lekarza.
Czytaj więcejRezonans magnetyczny barku – czym jest, kiedy należy wykonać i jak przebiega badanie? Na te i pozostałe pytania odpowiadamy we wpisie.
Czytaj więcejKażdego roku we wrześniu obchodzony jest Europejski Tydzień Urologii. Odpowiadamy dlaczego warto zainteresować się tym ważnym tematem.
Czytaj więcejBadania kliniczne to obszar działalności ośrodków medycznych (klinik, szpitali, przychodni), dzięki któremu jest możliwy rozwój medycyny. Obecnie uzyskasz pomoc w tej dziedzinie w naszych placówkach EuroMediCare.
Czytaj więcejNowy serwis internetowy euromedicare.pl – zmieniamy się dla naszych Pacjentów!
Czytaj więcejZ początkiem sierpnia będziemy działać w nowej lokalizacji. Znajdziesz nas na I. piętrze Galerii przy ul. Powstańców Śląskich 95 we Wrocławiu.
Czytaj więcej