Badania kliniczne


Każdego dnia, naukowcy na całym świecie poszukują skutecznych metod leczenia pozwalających zapanować nad nieuleczanymi chorobami. Tworzą i udoskonalają leki, które mają zmienić życie milionów osób ratując ich zdrowie lub nawet życie. Zanim jednak badany lek trafi do pacjentów, musi przejść bardzo wymagającą drogę.

Jednym z jej etapów są badania kliniczne, stanowiące podstawę rozwoju medycyny we współczesnym świecie. To niezwykle istotna część całego procesu powstawania leku. Podczas trwania badania specjaliści dowiadują się, jaki jest wpływ badanego produktu na organizm osoby, która go przyjmuje. Poznają także w praktyce stopień skuteczności tworzonego specyfiku. Dzięki badaniom klinicznym mogą również określić zakres ewentualnych skutków ubocznych czy stopień wchodzenia w interakcje z innymi lekami.

Badania kliniczne to niezbędna i obowiązkowa część całej drogi, jaką musi przejść nowy lek przed dopuszczeniem do użycia. Tylko odpowiednio przebadana terapia daje gwarancję odpowiedniego działania, a przede wszystkim bezpieczeństwa.

badania kliniczne
Badania kliniczne w EuroMediCare

Od 2005 roku pomagamy tworzyć nowe, skuteczne i bezpieczne rozwiązania medyczne. Dotychczas zrealizowaliśmy 200 projektów badawczych związanych z wprowadzeniem na rynek nowych leków. Obecnie realizujemy około 50 protokołów badań klinicznych. Jakość naszej pracy została potwierdzona między innymi pozytywnymi wynikami audytów sponsorów badań klinicznych oraz czołowych firm farmaceutycznych na świecie. Jednak jej najlepszą rekomendacją są współtworzone przez nas leki, które każdego dnia pomagają wielu osobom cieszyć się lepszym zdrowiem.


Dla sponsorów

Jeśli szukasz doświadczonego i skutecznego partnera do przeprowadzenia badań klinicznych, skontaktuj się z nami. Nasze dotychczasowe osiągnięcia oraz szerokie grono firm i instytucji, które obdarzyły nas zaufaniem, są dowodem na wysoki poziom prowadzonych badań. Wśród wielu argumentów, przemawiających za podjęciem z nami współpracy, należy podkreślić, że:

  • jesteśmy największą siecią prywatnych szpitali i przychodni w Polsce
  • dysponujemy specjalistyczną kadrą badaczy i współbadaczy, pielęgniarek oraz koordynatorów, gotową do prowadzenia badań klinicznych fazy II, III i IV
  • baza naszych pacjentów obejmuje ponad milion osób
  • nasze placówki są wyposażone w nowoczesny sprzęt
badania-kliniczne-4

Obszary, w których prowadzimy badania kliniczne to:

  • Hepatologia
  • Urologia
  • Choroby zakaźne
  • Dermatologia
  • Neurologia
  • Pulmonologia
  • Diabetologia
  • Gastroenterologia
  • Choroby wewnętrzne
  • Alergologia
  • Reumatologia
  • Kardiologia
  • Nefrologia
  • Geriatria
badania-kliniczne-2

Informacje o badaniu


Głównym źródłem informacji o osobach, które mogą wziąć udział w badaniu jest własna, obszerna baza danych pacjentów. Współpracujemy również z innymi, sprawdzonymi placówkami medycznymi. Nasz zespół lekarski, na co dzień pomagający pacjentom w szpitalach i przychodniach sieci, jest na bieżąco informowany o rozpoczynanych i prowadzonych badaniach klinicznych.

Bezpieczeństwo i komfort to podstawowe cechy naszego zaplecza lokalowego. Wszystkie pomieszczenia w których przechowujemy leki oraz związane z badaniami dokumenty są wyposażone w odpowiednie systemy zabezpieczające, a dostęp do nich jest ograniczony. Nasze ośrodki posiadają awaryjne źródła zasilania oraz nowoczesne zabezpieczenia przeciwpożarowe.

Posiadamy nowoczesny sprzęt, który jest niezbędny do przeprowadzenia badań klinicznych. Są to między innymi: lodówki, zamrażarki ,termometry, wirówki (z chłodzeniem), cieplarki, aparaty EKG z transmisją danych online, zestawy reanimacyjne, wagowzrostomierze, ciśnieniomierze.

Nasze zespoły posiadają certyfikaty GCP oraz IATA.

Certyfikat GCP– to potwierdzenie wiedzy na temat międzynarodowych etycznych i naukowych standardów jakości dotyczących planowania, prowadzenia i dokumentowania badań z udziałem ludzi. GCP (Good Clinical Practice) reguluje także zasady monitorowania i nadzoru nad badaniem, zasady prowadzenia dokumentacji oraz sposób przeprowadzania analizy danych i ich raportowania. Zasady Dobrej Praktyki Klinicznej (Good Clinical Practice) to jeden z dwóch (obok Deklaracji Helsińskiej) zbiorów międzynarodowych wytycznych, na które powołuje się Kodeks Etyki Lekarskiej (w art. 41a Rozdziału II Badania naukowe i eksperymenty biomedyczne). Został opracowany przez Międzynarodową Konferencję Harmonizacji Dobrej Praktyki Klinicznej (ICH GCP), w skład której wchodzili przedstawiciele urzędów rejestracyjnych (których polskim odpowiednikiem jest Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych) z Europy, Japonii i USA oraz ekspertów z przemysłu farmaceutycznego.

 

IATA certyfikat – certyfikat potwierdzający wiedzę dotyczącą standardów transportowania materiału biologicznego. IATA przedstawia klasyfikację towarów niebezpiecznych i sposób stosowania IATA w różnych krajach i różnych liniach lotniczych. Pokazuje, jak pakować, oznaczać, etykietować i dokumentować przesyłki towarów niebezpiecznych drogą powietrzną.

Odpowiednia baza diagnostyczna to jeden z niezbędnych elementów wspomagających prowadzenie badań. Do dyspozycji zespołów badawczych oddajemy, pracownie : polisomnografii, spirometrii, MRI, TK, USG, pracownie okulistyczne, pracownie endoskopii, RTG. W zakresie badań radiologicznych innego typu oraz specjalistycznych badań laboratoryjnych współpracujemy z certyfikowanymi ośrodkami zewnętrznymi oraz laboratoriami.


Chcesz wiedzieć więcej?

Zapraszamy do współpracy!
alt tekst
ikna kontakt telefoniczny
usługi nfz
ikona kontakt telefoniczny
usługi prywatne