Choroba Leśniowskiego – Crohna


Choroba Leśniowskiego – Crohna to przewlekła choroba zapalna jelit, która może obejmować dowolną część przewodu pokarmowego, od ust po odbyt, choć najczęściej dotyka końcowy odcinek jelita cienkiego (jelito kręte) oraz początkową część jelita grubego. Objawy choroby Leśniowskiego – Crohna są zróżnicowane i mogą obejmować ból brzucha, biegunkę, krwawienie z odbytu, utratę masy ciała i zmęczenie. Choroba charakteryzuje się okresami zaostrzeń i remisji, a jej przyczyny nie są do końca poznane, choć uważa się, że mogą mieć wpływ czynniki genetyczne, immunologiczne i środowiskowe. Leczenie choroby Leśniowskiego – Crohna zazwyczaj obejmuje leki przeciwzapalne, immunosupresyjne oraz w niektórych przypadkach, interwencje chirurgiczne.

W ramach uczestnictwa w badaniu klinicznym wszystkim pacjentom spełniającym warunki kwalifikacji do badania zapewnia się BEZPŁATNIE:
  • Monitorowanie stanu zdrowia prowadzone przez lekarza prowadzącego w badaniu,
  • Specjalistyczne badania obrazowe: badanie kolonoskopowe.
  • Opiekę medyczną związaną z badaniem przez cały okres trwania badania,
  • Zwrot kosztów dojazdu do i z ośrodka.
Jakie wymagania muszą spełnić pacjenci, aby zakwalifikować się do badania?
  • Wiek powyżej 18 lat do 85 lat,
  • Potwierdzona diagnoza choroby Leśniowskiego-Crohna, poprzez zarówno objawy przedmiotowe/podmiotowe oraz wyniki badań endoskopowych i histopatologicznych w okresie co najmniej 3-6 miesięcy przed kwalifikacją do badania,
  • Występowanie umiarkowanej do ciężkiej postaci przebiegu choroby Leśniowskiego-Crohna w okresie kwalifikacji do badania,
  • Wymagana jest odpowiednia dokumentacja wyników badania materiału z biopsji wskazujących na rozpoznanie chorobę Leśniowskiego-Crohna,
  • Występowanie niedostatecznej odpowiedzi, utrata odpowiedzi lub nietolerancja w przypadku stosowania co najmniej jednej z następujących metod leczenia:
  • kortykosteroidy, leki immunosupresyjne i/lub terapie zaawansowane przeciwko chorobie Leśniowskiego-Crohna (leczenie biologiczne).

Istnieją także dodatkowe wymagania dotyczące uczestnictwa w badaniu. Przedstawiciel zespołu badawczego omówi je z Panią/Panem.

 

info icona

Więcej informacji o badaniu pod numerami telefonów lub przez formularz kontaktowy:
EMC Instytut Medyczny SA
Przychodnia EuroMediCare Wrocław ul. Pilczycka
Pilczycka 144-148, 54-144 Wrocław
mail: badania.kliniczne@emc-sa.pl
Tel: 727 600 373

EMC Instytut Medyczny SA
Prywatna Lecznica Certus Szpital i Ambulatorium
Grunwaldzka 156, 60-309 Poznań
Tel: 734 217 034
mail: badania.kliniczne@emc-sa.pl

Wypełnij formularz – oddzwonimy do Ciebie

    Dodaj załącznik

    ikna kontakt telefoniczny
    usługi nfz
    ikona kontakt telefoniczny
    usługi prywatne